Mida trenni kaasa võtta?

Mida tuleks esimesse trenni kaasa võtta?

Loomulikult koer!!! Koera kõht peaks olema tühi. Täiskõhuga trenni teha on väga, väga raske. Kui trenn toimub hommikul, siis võiks hommikusöök või isegi eelnev õhtusöök andmata olla. Sõltub muidugi koera vanusest. Õhtuse trenni korral võiks eelnev toidukord antud olla hommiku poole. Täiskasvanud koera puhul peaks koer saama toitu alles peale trenni, kuna trennis saab ta samuti suure osa toiduportsionist.

Maius. Selleks ei sobi krõbuskid, kõrsikud, küpsised, suhkrutükid ega isegi koera spetsiaalne kuivmaius. Kõige paremaks maiuseks on liha või midagi lihalist. Keedetud magu on väga hea, ahjus pruunistatud maks jne. Samuti juust või vorsti (viineri) tükikesed. Viimased võiksid nii magedad olla, kui võimalik. Oluline, et maiuse saaks kiiresti alla neelata. Maiust ei tarvitse iga päev muidu anda, kui ainult trenni tehes. See peaks olema nii hea, et koer lausa väriseb heas mõttes, et saada palukest. Maiust peaks ka aegajalt vahetama, et ei tekiks rutiini.

Mänguasi ehk lihtsalt motivatsiooniese. Sõltuvalt koerast või tõust võib see olla, mis iganes. Kas spetsiaalne nööridest torakas, tennispall, nööri otsas olev pallike või lihtsalt puupulk. Lemmiklelusid peaks samuti olema mitu, et neid vajadusel vahetada. Mänguasi peaks olema koera jaoks hästi huvitav ja seda kasutatakse ainult trenni tehes peale hästi sooritatud elementi preemiaks. Kui trenn läbi, pane ese ära siis, kui koeral on selle vastu veel suur huvi.

Treening(poov) kaelarihm. Neid on mitmesuguseid, sõltuvalt vajadusest ja tõust. On nahast ja kapronist pehmemad, et karva ei rikuks. On poovad ketid vastavalt mõõdule. Aasade suurused ja keermed samuti varieeruvad. Paremaks pean suuremate ja ovaalsemate aasadega kette, sest need ei “söö” karva. Igas lemmiktarvete poes on piisavalt hea valik ja müüjad oskavad samuti soovitusi anda. Poolpoovaid ja nagadega ranget rihma ei soovitaks trenni tegemiseks algajale. Parem oleks, et esimesse trenni tulles, oleks koer kaelarihmaga juba harjunud.

Jalutusrihm. Piisab 1,5 —2m presendist, kapronist või nahast jalutusrihmast. Trenni ei saa teha metallrihma ega nn. pikendatava rihma ehk kassetis oleva rihma abil.

Jooginõu ja vesi. Seda muidugi soojal suvepäeval trenni tehes.

Vöökott. Sinna on hea panna maius ning selle rihma vahele pista mänguasi.

Sobilik riietus ja jalanõud. Trenni ei saa teha, kui mõtleme pidevalt sellele, et määrime oma riided ja tuul sasib juukseid ja jalad on rohust märjad ning külmetavad.

Hea tuju. Kui tervis on vilets või tuju halb, siis trenni pole mõtet teha. Oota, kui olukord paraneb ja tee trenni ainult siis kui meeleolu normis!

Scroll to Top